Skip Navigation

Kraslice

Blatnické kraslice
Známé velikonoční kraslice z Blatnice pod Svatým Antonínkem jsou zhotoveny tradičním způsobem, tzv. batikováním. Technika zpracování je známá díky původním kraslicím Původní dochované kraslice jsou staré přes sto 120 let. Potom v Blatnici řemeslo pomalu zaniklo, pouze v okolních vesnicích se malovaly kraslice stále. Tradiční blatnické kraslice původním starým způsobem začala opět malovat v roce 1980
rodina Čiháková. Udržuje tradiční vzory podle původních starých kraslic,anebo podle ručních výšivek, které můžeme dodnes obdivovat na svátečních lidových krojích. Nejčastěji se maluje vzor tzv. konvalinkový had, kalich, růžice, jablíčko nebo hvězdice. V poslední době jsme naši výrobu obohatili i novými moderními vzory.
Každá taková kraslice je sama o sobě originál. Ke koupi Vám nabízíme blatnické velikonoční kraslice zhotovené ze slepičích, kachních, husích i pštrosích vajec.
Naše kraslice představují náročnou ruční práci, jsou originální, bohaté vzorem, i barvou, pěkné na pohled a svým vzhledem jsou charakteristické pro naši obec Blatnici pod Sv. Antonínkem. Jako malé výtvarné dílo tradiční lidové tvořivosti mohou být ozdobou bytu, pěkným dárkem, milou pozorností, či nostalgickou vzpomínkou.

Jsme moc rádi, že jsme Vám je mohli takto představit. Snad Vás potěší.